Şartlar ve Kurallar — Scania Sürücü Ligi

ŞARTLAR ve KURALLAR

 • Scania Türkiye – Doğuş Otomotiv; Scania Sürücü Ligi portalında yayımlanacak tüm aktiviteleri, yarışmaları, etkinlikleri ve interaktif uygulamaların içeriklerini; ekleme, çıkarma, düzenleme, oluşturma, kaldırma, silme, pasifleştirme, aktifleştirme, yönlendirme, engelleme ve taşıma hakkına haber vermeksizin sahiptir.
 • Portalda yayımlanacak olan puan ve içerik bilgileri, yalnızca üyeler ile paylaşılacak olup, üyelerin birbirlerine ait şahsi bilgileri görmeleri yasaktır. Portalda sunulacak bilgilerin içeriği ve özellikleri Scania Türkiye – Doğuş Otomotiv tarafından belirlenecek olup, haber verilmeksizin değişime açıktır.
 • Üyeler yalnızca üyelik kapsamı dâhilinde belirlenen bilgileri görmeye yetkilendirilmiştir, kendi alanları dışında hiçbir bilgiye erişemez, göremez, paylaşamaz, yayımlayamaz.
 • Kullanıcı hesabı ile üyeliğe sahip kullanıcılar, yalnızca kendi tanımladıkları aracın puan ve sıralama bilgisini görebilirler. Diğer hiçbir üyenin, üyelik bilgisi ya da araç bilgisine erişemezler.
 • Scania Sürücü Ligi portalında yayımlanan interaktif içeriğe sahip veya interaktif aktiviteleri kapsayan; yarışmalar, etkinlikler ve benzeri faaliyetler yalnızca SCANIA marka araç sahibi ve üyelik bilgilerini eksiksiz, doğru ve tam şekilde doldurmuş üyelerin kullanımına açıktır. Aracı SCANIA olmayan kullanıcılar siteye erişebilir, kampanya, duyuru ya da yalnızca SCANIA aracı olmayan üyelerin kullanımına açık uygulamalara erişebilir ancak SCANIA araçlara özel yarışma, etkinlik ve aktivitelere katılamaz ve bilgilerine ulaşamazlar.
 • Puanlar nasıl hesaplanır?

  Puanlar hesaplanırken birim yakıtta alınan yol, taşınan yük analiz ve sürücü davranışları ile sürüş
  performansını ölçümleyen Scania Sürücü Destek Sistemi değerlendirmeye alınır.
  Sürücülerin almış oldukları puanlara göre, her haftanın birinci, ikinci ve üçüncüsü; her ayın birinci, ikinci ve üçüncüsü belirlenir. Bununla birlikte yıl sonunda toplam puanlara yılın şampiyonu belirlenir.
  Ayrıca yarışma sayfasında «hafta birinciliği», «iki hafta üst üste birincilik» ve «ay birinciliği» kazanmış sürücüler için ödül sembolleri ve kaç defa kazandıklarını gösteren sayılar bulunur.
 • Feragatname
  Apple Inc. şirketinin; SCANIA Sürücü Ligi (SESS) uygulaması ile hiçbir şekilde ilgisi, bağı ya da sponsorluğu bulunmamaktadır. Uygulama, uygulamanın içeriği ve hizmetler Apple Inc. şirketinin değil tamamen Scania Türkiye – Doğuş Otomotiv'in sorumluluğundadır. Apple Inc.'in uygulama ile ilgili olarak herhangi bir destek veya bakım hizmeti sağlama yükümlülüğü yoktur. Apple Inc.'in puanların hesaplanması, verilecek ödüller ve yarışmanın kuralları kapsamında hiçbir yükümlülüğü yoktur.